Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!







Zamknij to okno

Hołownia AI czyli jak szybko stworzyć podobny deepfake

Hołownia AI czyli jak szybko stworzyć podobny deepfake. W ostatnim czasie internet obiegł film marszałka Szymona Hołowni zmanipulowany za pomocą AI (deepfake). W związku z tym przedstawiamy krok po kroku, jak stworzyć podobną manipulację, jednocześnie podkreślając potencjalne niebezpieczeństwa i aspekty etyczne z tym związane.

Nagranie marszałka Szymona Hołowni, przerobione za pomocą AI wygląda tak (Uwaga wulgaryzmy):

My zrobimy to trochę inaczej. Weźmiemy przykładowe nagranie z internetu i dorobimy do niego sklonowany głos marszałka Szymona Hołowni.

Krok 1: Pobranie Materiału Wideo

Zacznijcie od pobrania nagrania, do którego chcecie dopasować dźwięk i ruch ust. My wzięliśmy demo z Wav2Lip:

Krok 2: Klonowanie głosu

Skoro mowa o Szymonie Hołowni, to postanowiliśmy skorzystać z orędzia marszałka sejmu. Pobierzcie dźwięk nagrania w formacie audio (mp3) korzystając z narzędzi takich jak y2mate. Następnie odwiedźcie nasz wcześniejszy artykuł tutaj dotyczący ElevenLabs po instrukcje dotyczące klonowania głosu za pomocą AI. Jako próbkę wykorzystajcie pobrany dźwięk z orędzia. Uzyskany w ten sposób głos posłuży jako podstawa do synchronizacji z obrazem. Oto sklonowany głos:

Krok 3: LipSync – Synchronizacja Dźwięku z Wideo

Korzystając z narzędzi takich jak Wave2Lib (demo, bezpłatne) lub Neuralsync (płatne, lepsza jakość), zsynchronizuj sklonowany dźwięk z fragmentem wideo. Proces ten zapewni, że ruchy ust na wideo będą dopasowane do sklonowanego głosu.

Hołownia AI czyli jak szybko stworzyć podobny deepfake
Hołownia AI: Wav2Lip

Scalony plik:

Etyczne i prawne aspekty deepfake

Choć proces tworzenia deepfake może wydawać się prosty, niesie on za sobą jednak poważne konsekwencje etyczne i prawne. Manipulowanie wizerunkiem i głosem osób publicznych może prowadzić do dezinformacji, zniesławienia i poważnych naruszeń prywatności.

Potencjalne Zagrożenia

Dezinformacja: Deepfake może być używany do tworzenia fałszywych wiadomości lub fałszywych dowodów.
Naruszenie prywatności: Nieautoryzowane użycie wizerunku i głosu może naruszać prywatność i prawa autorskie.
Wpływ na opinię publiczną: Fałszywe informacje mogą wpływać na percepcję publiczną i wprowadzać zamęt.

Podsumowanie

Pokazując, jak łatwo można stworzyć deepfake, chcemy zwrócić uwagę na jego potencjalne zagrożenia. Należy być krytycznym wobec treści, które otrzymujemy, i zawsze weryfikować ich źródło. Chociaż technologia ta oferuje fascynujące możliwości, jej niewłaściwe użycie może prowadzić do poważnych konsekwencji społecznych i prawnych.

Pamiętajmy, że odpowiedzialne korzystanie z technologii to obowiązek nas wszystkich.

Ebook AI

Newsletter

Zapisz się, a będziesz otrzymywać ciekawostki z branży AI i Deepfake, oraz dostaniesz specjalny prezent – kompendium wiedzy o ChatGPT.








Warto

NordVPN
Ogrovision - Ogród AI
Życzenia AI

Facebook


Twitter

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka!

Wygląda na to, że używasz blokady reklam. Reklamy pomagają nam utrzymać tę stronę. Wyłącz ją proszę.