Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

HeyGen AI Labs – Niewiarygodne tłumaczenia wideo

HeyGen AI Labs – Niewiarygodne tłumaczenia wideo

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było, gdyby można było tłumaczyć wideo na różne języki, a przy tym zachować oryginalny głos i mimikę osoby na ekranie? HeyGen AI (obecnie w sekcji Labs), innowacyjny startup w dziedzinie sztucznej inteligencji, proponuje rozwiązanie tego problemu. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa ich narzędzie „Video Translate”.

Co to jest HeyGen AI (wersja z Labs)?

HeyGen to startup, który skupia się na rozwoju narzędzi związanych z AI, w tym tłumaczeniami wideo i wirtualnymi awatarami. Ich najnowsza usługa, „Video Translate”, pozwala na tłumaczenie filmów do pięciu minut na różne języki. Ale to nie wszystko – program również klonuje głos osoby w filmie i dostosowuje ruchy warg, tak aby pasowały do nowego języka. Zresztą sami zobaczcie demo Michała Sadowskiego z Brand24

Jak to działa?

Narzędzie „Video Translate” jest obecnie w fazie beta. Obsługuje dziesięć języków wejściowych, takich jak angielski, hiszpański czy niemiecki i osiem języków wyjściowych, w tym polski. Poza technicznymi wymaganiami, jak format pliku i minimalna długość filmu, HeyGen zaleca, aby w każdej scenie filmu widoczna była twarz tylko jednej osoby.

Heygen AI Labs
Heygen AI Labs

Czy to naprawdę działa?

Testy przeprowadzone przez użytkowników Twittera sugerują, że narzędzie działa bardzo sprawnie. Nie tylko tłumaczenie jest dokładne, ale i głos syntetyczny jest bardzo podobny do oryginalnego. Co więcej, ruchy warg są tak dobrze zsynchronizowane, że trudno je odróżnić od oryginalnych.

Dostępność i koszt

Po zarejestrowaniu, HeyGen oferuje dwie darmowe próby, które pozwalają na edycję do dwóch minut filmu. Dodatkowe kredyty dostępne są od 29 dolarów miesięcznie.

HeyGen AI a przyszłość tłumaczeń filmowych

Technologia HeyGen może mieć szerokie zastosowanie, nie tylko w przemyśle filmowym, ale także w edukacji czy biznesie. To krok w kierunku demokratyzacji technologii AI, umożliwiającej małym firmom i indywidualnym użytkownikom korzystanie z zaawansowanych narzędzi.

W skrócie, HeyGen AI otwiera nowe możliwości w dziedzinie tłumaczeń wideo, oferując narzędzia, które były dotychczas zarezerwowane dla dużych produkcji. To nie tylko przełom w tłumaczeniach, ale również krok naprzód w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Scroll to Top