Photoshop AI nowy wymiar kreatywności dzięki Firefly Generative AI

Photoshop AI nowy wymiar kreatywności dzięki Firefly Generative AI

Photoshop AI. Nowy wymiar kreatywności dzięki Firefly Generative AI. Czy kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu niesamowitego obrazu na podstawie prostego opisu tekstowego? A może chciałeś dodać do swojej kompozycji elementy, które nie istnieją w rzeczywistości? Jeśli tak, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość: dzięki nowej technologii Firefly Generative AI od Adobe możesz to zrobić w Photoshopie!

Firefly Generative AI to rodzina modeli sztucznej inteligencji, które potrafią generować oryginalne i wysokiej jakości treści na podstawie opisów tekstowych. To przełomowa technologia, która otwiera nowe możliwości dla twórców i artystów cyfrowych. Dzięki Firefly Generative AI możesz eksperymentować, wyobrażać sobie i tworzyć nieskończoną gamę kreacji w Photoshopie.

Jak działa Firefly Generative AI?

Firefly Generative AI korzysta z zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, aby nauczyć się tworzyć obrazy na podstawie tekstu. Modele Firefly Generative AI są trenowane na ogromnych zbiorach danych, które zawierają miliony par obraz-tekst. Dzięki temu są one w stanie zrozumieć znaczenie tekstu i zinterpretować go w sposób kreatywny.

Aby skorzystać z Firefly Generative AI w Photoshopie, wystarczy wpisać opis tekstowy w specjalnym oknie dialogowym i nacisnąć przycisk „Generate”. W ciągu kilku sekund pojawi się obraz wygenerowany przez model Firefly Generative AI. Obraz ten można następnie edytować i modyfikować przy użyciu narzędzi Photoshopa.

Co można osiągnąć dzięki Firefly Generative AI?

Możliwości Firefly Generative AI są ograniczone tylko przez Twoją wyobraźnię. Możesz używać Firefly Generative AI do:

  • Tworzenia unikalnych obrazów na potrzeby marketingu i mediów społecznościowych,
  • Dodawania do kompozycji elementów, które nie istnieją w rzeczywistości lub są trudne do sfotografowania,
  • Eksperymentowania z różnymi stylami i koncepcjami graficznymi,
  • Inspiracji i rozwijania własnej kreatywności.

Photoshop AI – Jak wygląda integracja z Firefly?

 

Photoshop to pierwsza aplikacja Adobe Creative Cloud, która głęboko integruje Firefly, planując zmienić przepływy pracy w Creative Cloud, Document Cloud, Experience Cloud oraz Adobe Express³. Integracja Firefly z popularnymi aplikacjami, takimi jak Photoshop, udostępnia technologię generowania obrazów AI znacznie szerszemu gronu odbiorców.

Firefly może być używany w Photoshopie za pomocą funkcji o nazwie „Wypełnianie generatywne”. Może być ona wykorzystywana do ulepszania, rozszerzania lub usuwania niechcianych elementów z obrazów. Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy muszą wpisać komendę tekstową, taką jak „dodaj księżyc na niebie” lub „usuń ludzi z tła”, a Photoshop wygeneruje oczekiwany rezultat¹.

Wypełnianie generatywne działa jak zwykłe narzędzie w poszczególnych warstwach pliku obrazu w Photoshopie. Niezależnie od tego, czy rozszerzasz granice obrazu, czy generujesz nowe obiekty, użytkownicy mają do wyboru trzy opcje:

  • Pozostawienie pustego pola monitu pozwala systemowi na automatyczne rozszerzenie obrazu, co prowadzi do lepszych wyników.
  • Wpisanie słowa kluczowego lub frazy pozwala systemowi wygenerować obraz zgodny z podanym tematem lub stylem.
  • Wpisanie szczegółowego opisu pozwala systemowi stworzyć bardziej spersonalizowany i kreatywny obraz.
Photoshop AI / Generative Fill
Photoshop AI / Generative Fill

Wypełnianie generatywne jest porównywalne z funkcją Wypełniania z uwzględnieniem treści w Photoshopie, ale oferuje użytkownikom większą kontrolę i możliwości twórcze².

Gdzie można przetestować Photoshopa AI z wbudowanym Firefly?

Jeśli chcesz przetestować Photoshopa z wbudowanym Firefly, możesz dołączyć do programu beta na stronie https://www.adobe.com/sensei/generative-ai/firefly.html. Program beta jest dostępny tylko w języku angielskim i wymaga posiadania subskrypcji Adobe Creative Cloud.

Firefly Generative AI to dopiero początek przygody firmy Adobe z generatywną sztuczną inteligencją. W przyszłości Adobe planuje rozwijać modele Firefly Generative AI do innych obszarów twórczości, takich jak wideo, 3D czy ilustracje. Firma Adobe jest również zaangażowana w rozwijanie generatywnej sztucznej inteligencji w sposób odpowiedzialny i etyczny, mając na uwadze potrzeby i prawa twórców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Firefly Generative AI i innych projektach firmy Adobe związanych z generatywną sztuczną inteligencją, odwiedź stronę https://www.adobe.com/sensei/generative-ai.html.

Scroll to Top