Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Call Annie – Porozmawiaj z Anią „zasilaną” ChatGPT

Call Annie – Porozmawiaj z Anią „zasilaną” ChatGPT

Call Annie – Porozmawiaj z Anią „zasilaną” ChatGPT. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdyby ChatGPT miał własną osobowość i twarz, dzięki którym mógłby reagować na nasze pytania jak prawdziwy człowiek? Poznajcie „Calll Annie”, aplikację, która Wam to umożliwi.

„Call Annie” opiera się na możliwościach konwersacyjnych ChatGPT, aby generować odpowiedzi, ale z tutaj idziemy o krok dalej – zamiast tekstowej odpowiedzi, użytkownik otrzymuje rozmowę wideo z awatarem o imieniu Annie.

Aplikacja została stworzona przez firmę o nazwie Animato. Użytkownicy mogą rozmawiać z Annie na dowolny temat, korzystając z rozmów telefonicznych lub wideorozmów. Obecnie aplikacja dostępna jest tylko na iOS 16, a wideorozmowy wymagają posiadania iPhone’a 12 lub nowszego.

Call Annie zyskała na popularności po tym, jak jeden z użytkowników Twittera opublikował filmik z aplikacją, pisząc:

„Nie chcę być zbyt pesymistyczny, ale właśnie rozmawiałem przez FaceTime z praktycznie w czasie rzeczywistym działającym awatarem AI opartym na ChatGPT i było to zadziwiająco ludzkie.”

Poniżej możecie zobaczyć nagranie wideo z całej konwersacji. Niesamowite prawda?

Konwersacja z Annie sprawia wrażenie, jakbyśmy rozmawiali z żywym z człowiekiem, pomijając oczywiście niewielkie spowolnienia w dostarczaniu odpowiedzi i dziwne sformułowania. Choć użytkownik może oczekiwać takich samych odpowiedzi, jakie otrzymałby w OpenAI’s ChatGPT, Call Annie dodaje realizmu całej sytuacji, dzięki swojemu awatarowi.

Call Annie

Czasami nieco przerażające skinienia głową mogą sprawić, że poczujemy się nieswojo, co tylko podkreśla, że narzędzie wciąż się rozwija. Ponadto warto zauważyć, że przyjemnie byłoby widzieć mniej stereotypowe przedstawienia kobiecości w tego typu asystentach i czatbotach.

Scroll to Top