Zasubskrybuj newsletter!

Zapisz się, a otrzymasz regularne wieści z branży AI i Deepfake, oraz specjalny prezent - kompendium wiedzy o ChatGPT.
X

Canva wprowadza nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji

Canva wprowadza nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji

Canva, popularna platforma projektowania graficznego, niedawno wprowadziła szereg nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji (AI), aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom tworzenie wysokiej jakości projektów. Oto przegląd tych innowacji.

Asystent Canva

Firma uruchamia Asystenta, który pozwala użytkownikom wyszukiwać elementy projektu i zapewnia szybki dostęp do funkcji. Narzędzie może również przedstawiać zalecenia projektowe dotyczące grafiki i stylów, które pasują do istniejącego projektu. Asystent zapewnia szybki dostęp do narzędzi projektowych opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Magic Write, który jest opartym na sztucznej inteligencji asystentem copywritingu platformy, który został uruchomiony w grudniu.

Magic Design

Magic Design to nowa, innowacyjna funkcja w Canvie, która ułatwia tworzenie spersonalizowanych projektów. Wystarczy przesłać obraz, a następnie wybrać styl, aby otrzymać zestaw dopasowanych szablonów, które można swobodnie modyfikować. Inną interesującą funkcją jest Magiczna edycja, która pozwala dodawać lub zastępować dowolne elementy na obrazie. Wystarczy wskazać miejsce, gdzie chcemy coś dodać, a następnie opisać to w Magic Edit. Dodatkowo, Canva wprowadza Magiczną gumkę, która ułatwia usuwanie niechcianych szczegółów na obrazach – wystarczy przeciągnąć obszar, który chcemy wyczyścić. Te nowości sprawiają, że praca z Canvą staje się jeszcze bardziej intuicyjna i efektywna.

Beat Sync i Tłumacz

Canva wprowadza także dwie praktyczne funkcje, które znacznie ułatwią pracę z materiałami wideo i wielojęzycznymi projektami. Beat Sync to narzędzie, które automatycznie synchronizuje materiał wideo z wybraną ścieżką dźwiękową, co pozwala osiągnąć profesjonalne rezultaty z łatwością. Z kolei funkcja Tłumacz sprawi, że komunikacja z międzynarodową publicznością stanie się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Tłumacz pozwala na automatyczne przekładanie tekstu w projektach na ponad 100 różnych języków, dzięki czemu dotarcie do szerokiej grupy odbiorców będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.

Canva Layouts
Canva Layouts

Canva – Inne usprawnienia

Canva nieustannie słucha swoich użytkowników i wprowadza nowe funkcje, które odpowiadają na ich potrzeby. Przykładem jest funkcja „Rysuj”, która umożliwia szybkie naszkicowanie prostego kształtu, takiego jak okrąg, a następnie przekształcenie go w doskonale wygładzony element. Ponadto, nowa funkcja „Układy” pozwala użytkownikom na dodawanie treści do strony oraz otrzymywanie sugestii dotyczących pomysłów na układ projektu. Z kolei „Style” oferuje możliwość przeglądania rekomendowanych palet kolorów i czcionek, co ułatwia tworzenie spójnych kompozycji. Wreszcie, nowe narzędzie „Warstwy” usprawnia organizację projektów poprzez wyświetlanie wszystkich elementów w jednym miejscu, obejmując tekst, kształty, obrazy i wideo. Te ulepszenia sprawiają, że praca z Canvą staje się jeszcze bardziej przyjemna i efektywna.

Scroll to Top