Zasubskrybuj newsletter!

Zapisz się, a otrzymasz regularne wieści z branży AI i Deepfake, oraz specjalny prezent - kompendium wiedzy o ChatGPT.
X

ChatGPT przeanalizuje PDF-a i wytłumaczy o co w nim chodzi

ChatGPT przeanalizuje PDF-a i wytłumaczy o co w nim chodzi

W najbliższym czasie OpenAI wprowadzi obsługę wtyczek do ChatGPT. Wtyczka „Browser” do chatbota, obecnie w wersji Alpha, ma pozwolić na analizowanie plików PDF i podsumowywanie ich zawartości na żądanie. Wtyczka wykorzystuje zaawansowane algorytmy analizy językowej i przetwarzania informacji, aby ułatwić użytkownikom zrozumienie treści zapisanych w dokumentach PDF. Dzięki temu użytkownicy mogą w prosty i szybki sposób zdobyć informacje na temat dokumentu bez konieczności czytania całego tekstu.

W poniższym tweecie widzimy w praktyce, jak chatbot radzi sobie z przetwarzaniem plików PDF i podsumowywaniem ich zawartości:

Widzimy, że chatbot przeczytał tekst i wyjaśnił jego znaczenie w sposób prosty i zrozumiały, zgodnie z prośbą o wytłumaczenie „jak pięciolatkowi”.

Kolejne ciekawe wykorzystanie wtyczki „Browser” do ChatGPT może znacząco wpłynąć na sposób, w jaki przeglądamy i interpretujemy różnorodne treści zapisane w formacie PDF. Możliwości takie jak te otwierają nowe perspektywy dla naukowców, studentów, profesjonalistów i każdego, kto potrzebuje szybkiego dostępu do istotnych informacji zawartych w dokumentach.

Scroll to Top