Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

ChatGPT uzyska dostęp do internetu: rewolucja w wyszukiwaniu informacji

ChatGPT uzyska dostęp do internetu: rewolucja w wyszukiwaniu informacji

Odkryj nowe możliwości ChatGPT z dostępem do internetu, dzięki wtyczkom i Bing API. Czy to oznacza zanik umiejętności wyszukiwania informacji w sieci?

ChatGPT z wtyczkami do internetu: jak będzie wyglądać przyszłość wyszukiwania informacji?

W dzisiejszym świecie ciągłej ewolucji technologicznej, ChatGPT – jedna z najbardziej zaawansowanych sztucznych inteligencji – wprowadza kolejną innowację. Dzięki specjalnym wtyczkom, chatbot uzyska dostęp do aktualnych zasobów internetowych, co pozwoli na bardziej dynamiczne i dokładne wyszukiwanie informacji. Zaprezentowane niedawno pierwsze przykłady działania chatbota z wtyczkami w wersji Alpha pokazują, jak znacząco może być to narzędzie dla osób poszukujących informacji. Umożliwiając szybsze i efektywniejsze przeszukiwanie zasobów internetowych, ChatGPT staje się coraz bardziej przydatny dla użytkowników na całym świecie.

Bing API – klucz do aktualnych źródeł informacji

W przypadku, gdy chatbot nie znajdzie odpowiedzi na zadane pytanie w swojej bazie wiedzy, chatbot będzie się łączył z internetem za pomocą Bing API. To oznacza, że przeczyta doniesienia prasowe, analizy, artykuły i inne źródła informacji, a następnie zwróci odpowiedź, która najlepiej odpowiada na pytanie. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli uzyskać informacje z różnych dziedzin wiedzy oraz na bieżąco śledzić aktualne wydarzenia.

Aby lepiej zilustrować możliwości ChatGPT z dostępem do internetu, przedstawiamy poniższy przykład. Załóżmy, że chcemy dowiedzieć się, kto otrzymał ostatnio Oscara za najlepszą rolę. Zamiast samodzielnie wyszukiwać informacji, wystarczy zadać pytanie chatbotowi. Dzięki wtyczce internetowej, chatbot szybko połączy się z siecią, przeszuka źródła, a następnie poda nazwisko laureata. W ten sposób, czas potrzebny na uzyskanie odpowiedzi zostaje znacznie skrócony.

Czy umiejętność wyszukiwania informacji w internecie zaniknie?

ChatGPT z dostępem do internetu może wywołać pewne obawy dotyczące utraty umiejętności wyszukiwania informacji przez społeczeństwo. Jednak warto zauważyć, że narzędzia takie jak ChatGPT mają na celu ułatwienie życia ludzi, poprzez zautomatyzowanie niektórych zadań i umożliwienie szybszego dostępu do informacji.

Scroll to Top