Zasubskrybuj newsletter!

Zapisz się, a otrzymasz regularne wieści z branży AI i Deepfake, oraz specjalny prezent - kompendium wiedzy o ChatGPT.
X

Perplexity AI właśnie wydało swoją aplikację na iOS! Podobna do ChatGPT, ale z wyszukiwaniem głosowym i źródłami. Za darmo!

Perplexity AI właśnie wydało swoją aplikację na iOS! Podobna do ChatGPT, ale z wyszukiwaniem głosowym i źródłami. Za darmo!

Perplexity AI właśnie wydało swoją aplikację na iOS! Podobna do #ChatGPT, ale z wyszukiwaniem głosowym i źródłami! Za darmo. Jeśli szukasz nowego sposobu na wyszukiwanie informacji w internecie, być może zainteresuje Cię Perplexity AI – nowa aplikacja na iOS, która łączy w sobie zalety #ChatGPT i wyszukiwarki internetowej. Aplikacja to rozmowny robot indeksujący, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania krótkich i trafnych odpowiedzi na Twoje pytania, a następnie podaje Ci linki do stron internetowych, które są istotne dla Twojego zapytania.

Narzędzie jest bardzo proste w użyciu. Po pobraniu go z App Store, możesz od razu zacząć zadawać pytania. Nie musisz tworzyć konta ani płacić niczego – aplikacja jest w 100% darmowa i bez reklam. Możesz wpisywać pytania za pomocą klawiatury lub używać mikrofonu, aby zadawać je głosem. Możesz pytać o cokolwiek chcesz – od najlepszych restauracji w Twojej okolicy, po najlepszy czas na podróż do Włoch, po przepis na najlepsze brownie. Tutaj macie demo:

Perplexity nie tylko daje Ci odpowiedzi, ale także pokazuje Ci, skąd pochodzą. Każda odpowiedź jest opatrzona źródłem informacji, które możesz sprawdzić klikając na link. Linki prowadzą do wiarygodnych stron internetowych, takich jak Bloomberg, Digital Trends czy Wikipedia. Dzięki temu możesz być pewien, że otrzymujesz sprawdzone i aktualne informacje.

Perplexity AI

Aplikacja jest częścią rosnącej fali startupów, które próbują wykorzystać sztuczną inteligencję do zmiany sposobu wyszukiwania informacji w internecie. Narzędzie ma za sobą imponującą listę inwestorów, wśród których znajdują się znani naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją, tacy jak Yann LeCun czy Jeff Dean. Założycielem i dyrektorem generalnym Perplexity AI jest Aravind Srinivas, były badacz z Google Brain i DeepMind.

Perplexity AI – Jak zacząć?

Jeśli chcesz spróbować Perplexity AI i zobaczyć, jak działa rozmowny robot indeksujący, pobierz aplikację z App Store już dziś. Możesz też odwiedzić stronę www.perplexity.ai i zadawać pytania bezpośrednio z przeglądarki.

Scroll to Top