Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Stable Diffusion – rewolucja w generowaniu obrazów dzięki sztucznej inteligencji

Stable Diffusion – rewolucja w generowaniu obrazów dzięki sztucznej inteligencji

Stable Diffusion – rewolucja w generowaniu obrazów dzięki sztucznej inteligencji. W ostatnich tygodniach filtry AI zdominowały media społecznościowe, zapełniając nasze kanały anime, futurystycznymi portretami, a nawet historycznymi portretami, które przenoszą nas w czasie. Popularne aplikacje takie jak Meitu, TikTok czy MyHeritage oferują swoim użytkownikom łatwo dostępne filtry, które skutecznie przyciągają fanów obrazów AI. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie, pojawiła się nowa metoda generowania obrazów – Stable Diffusion.

Wspomniana metoda to model uczenia maszynowego, który konwertuje tekst na realistyczne obrazy o wysokiej rozdzielczości. Dzięki niemu twórcy mogą szybko generować dzieła sztuki, co pozwala na eksplorację większej liczby pomysłów. Technika ta może być również używana do malowania i przemalowywania obrazów.

Modele Diffusion zostały stworzone we współpracy między Stability AI, Runway i grupą CompVis z LMU w Monachium. Technika ta polega na dodaniu szumu do obrazu, a następnie odwróceniu procesu szumienia i stopniowym poprawianiu jakości obrazu, aż do całkowitego wyeliminowania szumu. W rezultacie otrzymujemy realistyczny obraz pasujący do wprowadzonego monitu tekstowego.

Stable Diffusion – Gdzie przetestować?

Popularne modele to Dalle-E 2 Open AI, Midjourney i Dream Studio. Jeśli chcesz samodzielnie przetestować Stable Diffusion, istnieje wiele bezpłatnych stron internetowych do wypróbowania, w tym: Dream Studio, Dream By Wombo, Hugging Face, Night Cafe.

Stable Diffusion / Night Caffe
Stable Diffusion / Night Caffe

Aby stworzyć kolejną grafikę generowaną przez sztuczną inteligencję, utwórz konto (w razie potrzeby), wpisz dowolny monit i wybierz żądany styl graficzny. Metoda Diffusion daje nieskończone możliwości, więc nawet jeśli ponownie przetworzysz monit, jest bardzo mało prawdopodobne, aby otrzymać takie same wyniki.

Hugging Face umożliwia również generowanie obrazów na podstawie danych wejściowych obrazu. Jeśli nie jesteś biegły w rysowaniu, prosty rysunek może zostać przekształcony w bardziej realistyczną wersję. Wystarczy przesłać swoje zdjęcie i kliknąć Prześlij, aby cieszyć się imponującą metamorfozą.

Stable Diffusion otwiera drzwi do nowej ery twórczości, gdzie sztuczna inteligencja służy jako narzędzie, które wspiera wyobraźnię i pozwala na odkrywanie nieskończonych możliwości. Czy jesteś artystą, projektantem czy poprostu entuzjastą technologii, warto spróbować tej innowacyjnej metody generowania obrazów.  Metoda pozwala na osiągnięcie nieosiągalnych wcześniej rezultatów, bez względu na poziom umiejętności użytkownika.

Nie ograniczaj się tylko do podążania za trendami w mediach społecznościowych. Wykorzystaj możliwości, jakie daje Stable Diffusion, aby stworzyć własne, unikalne dzieła sztuki. Przygotuj się na zdumiewającą podróż, podczas której odkryjesz niesamowite kompozycje, koncepcje i wizje.

Jeśli jesteś profesjonalistą, Stable Diffusion może stać się nieocenionym wsparciem w Twojej pracy. Możesz eksperymentować z różnymi stylami, rozwiązaniami i technikami, zyskując nowe spojrzenie na swoje projekty. Dzięki temu podejściu Twoje portfolio stanie się jeszcze bogatsze, a Twoje umiejętności będą się rozwijać.

Podsumowując, Stable Diffusion stanowi rewolucję w generowaniu obrazów dzięki sztucznej inteligencji. Jest to narzędzie, które nie tylko inspiruje, ale również umożliwia twórcom, amatorom i profesjonalistom eksplorowanie nieznanych dotąd możliwości. Niezależnie od Twojego doświadczenia i ambicji, Stable Diffusion otwiera drzwi do nieograniczonej przestrzeni kreatywnej, w której można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Scroll to Top