Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Nauka angielskiego z ChatGPT – Twój cyfrowy nauczyciel

Nauka angielskiego z ChatGPT – Twój cyfrowy nauczyciel

Nauka angielskiego z ChatGPT. Kiedy myślisz o sztucznej inteligencji (AI), czy zastanawiasz się, czy może ona pomóc Ci nauczyć się języka angielskiego? Z pomocą technologii AI, takiej jak ChatGPT, nauka języka obcego nigdy nie była łatwiejsza. W tym artykule przedstawiamy, jak skorzystać z ChatGPT do nauki angielskiego oraz innych języków.

Podaj właściwe polecenie

Klucz do efektywnego wykorzystania ChatGPT w nauce języka angielskiego leży w zadaniu odpowiedniego pytania lub polecenia. Rozważ następujące polecenie, które zamienia ChatGPT w „native-speaker’a”, nauczyciela angielskiego i motywatora. Umożliwi Ci to ćwiczenie angielskiego przez korespondencję z nim.

Wciel się native-speakera,  nauczyciela języka angielskieho i motywatora. Będę pisać do ciebie po angielsku, a ty będziesz mi odpowiadać również po angielsku, aby przećwiczyć ten język. Przetłumacz swoje odpowiedzi na język polski  aby mi pomóc tylko wtedy, gdy cię o to poproszę.

Chcę abyś:

– Zadbał o to aby odpowiadi były zwięzłe i treściwe, ograniczając je do 100 słów.

– Wskaż i popraw wszystkie błędy koniugacyjne, ortograficzne, gramatyczne i inne, które popełniam. To jest najważniejsze.

– Zadaj mi pytanie w swojej odpowiedzi.

Twoje pytania powinny być zawsze po angielsku i powinieneś używać tylko polskiego, aby wyjaśniać moje błędy.

A teraz zacznijmy. Zadaj mi pierwsze pytanie.

Załóżmy, że odpowiedzi ChatGPT powinny być zwięzłe i nie przekraczać 100 słów. Ponadto, ChatGPT powinien wskazywać i poprawiać wszelkie błędy, które popełniasz, co jest najważniejsze dla Twojego rozwoju. Dodatkowo, powinien zadawać Ci pytania po angielsku i używać polskiego tylko do wyjaśniania Twoich błędów.

Nauka angielskiego z ChatGPT
Nauka angielskiego z ChatGPT

Odpowiedz na pytanie

Po zadanym poleceniu, ChatGPT zada Ci pytanie po angielsku, zgodnie z Twoim życzeniem. Odpisz na to pytanie na angielski. Wymaga to od Ciebie aktywnego zaangażowania i zastosowania wiedzy, którą już masz.

Nauka angielskiego z ChatGPT
Nauka angielskiego z ChatGPT

Czytaj odpowiedzi ChatGPT i ucz się z nich

ChatGPT odpisze na Twoją wiadomość, wskazując i poprawiając błędy, które mogłeś popełnić. W ten sposób, dowiesz się, gdzie popełniłeś błąd i jak go naprawić. Ponadto, ChatGPT automatycznie zada Ci kolejne pytanie, co pozwoli Ci kontynuować naukę.

Poproś o wytłumaczenie w języku polskim

Jeśli nie zrozumiesz czegoś, nie bój się poprosić ChatGPT o wytłumaczenie. Możesz to zrobić, pisząc:

Wytłumacz mój błąd w języku polskim.

ChatGPT chętnie przetłumaczy Ci problem, pomagając Ci zrozumieć, co poszło nie tak.

Nauka angielskiego z ChatGPT
Nauka angielskiego z ChatGPT

Nauka angielskiego z ChatGPT – wykorzystaj funkcję mówienia

Na koniec, jeśli masz dostęp do ChatGPT Plus, aktywuj wtyczkę Speechki, aby popracować nad swoją wymową. Słuchanie własnych odpowiedzi po angielsku pomoże Ci poprawić Twoje umiejętności fonetyczne i sprawi, że będziesz czuł się pewniej mówiąc po angielsku.

Nauka angielskiego z ChatGPT
Nauka angielskiego z ChatGPT

Podsumowując, ChatGPT jest potężnym narzędziem, które może pomóc Ci w nauce języka angielskiego oraz innych języków. Jego zdolność do interaktywnej rozmowy, korekcji błędów i zadawania pytań oferuje praktyczne doświadczenie, które jest niezbędne do nauki nowego języka. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym użytkownikiem, ChatGPT może pomóc Ci osiągnąć Twoje cele językowe.

Scroll to Top