Cleverbot, czym jest i jak używać po polsku?

Cleverbot, czym jest i jak używać po polsku?

Cleverbot to aplikacja internetowa będąca sztuczną inteligencją, która rozmawia z ludźmi. Stworzył ją brytyjski naukowiec AI Rollo Carpenter i uruchomił w październiku 2008 roku. W pierwszej dekadzie swojego istnienia czatbot przeprowadził kilka tysięcy rozmów z Carpenterem i jego współpracownikami. Od czasu udostępnienia na stronie internetowej liczba przeprowadzonych rozmów przekroczyła 150 milionów. Bot jest również dostępny jako aplikacja na iOS, Androida i Windows Phone.

Jak używać Cleverbota?

Cleverbot jest niezwykle prosty w użyciu, a poniżej znajduje się krótki przewodnik, jak zacząć rozmawiać z tą sztuczną inteligencją.

  1. Odwiedź stronę lub pobierz aplikację: Możesz zacząć rozmawiać z czatbotem, odwiedzając stronę internetową lub pobierając aplikację na swój smartfon z App Store lub Google Play Store.
  2. Zacznij rozmowę: Gdy już znajdziesz się na stronie lub w aplikacji, zobaczysz pole tekstowe, w którym możesz wpisać swoją wiadomość do Cleverbota. Po wpisaniu wiadomości, po prostu naciśnij Enter lub kliknij „Send” (Wysłać), aby czatbot mógł odpowiedzieć.
  3. Rozmawiaj: Czatbot odpowie na Twoją wiadomość w ciągu kilku sekund. Możesz kontynuować rozmowę, wpisując kolejne wiadomości, tak jak rozmawiałbyś z prawdziwą osobą. Pamiętaj, że czatbot „uczy się” z każdej rozmowy, więc im więcej rozmawiasz, tym lepsze będą odpowiedzi.

Cleverbot po polsku

Cleverbot po polsku
Cleverbot po polsku

Cleverbot, w przeciwieństwie do innych chatbotów, nie posiada zaprogramowanych odpowiedzi. Zamiast tego „uczy się” na podstawie danych uzyskanych od ludzi. Użytkownicy wpisują tekst do pola pod logo czatbota, a system znajduje słowa kluczowe lub całe frazy pasujące do wprowadzonych danych. Po przeszukaniu zebranych rozmów czatbot odpowiada na podstawie tego, jak ludzie odpowiedzieli na daną treść, kiedy to czatbot ją napisał​. Dlatego nie ma rozróżnienia, w jakim języku zadajesz pytania. Czatbot już bardzo dobrze radzi sobie z językiem polskim, a w miarę dalszego korzystania, będzie jeszcze lepiej.

Cleverbot 18+

Cleverbot posiada specjalną sekcję 18+ gdzie można rozmawiać z czatbotem bez cenzury. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

Cleverbot 18+
Cleverbot 18+

Cleverbot to fascynujące narzędzie, które pokazuje, jak daleko poszła sztuczna inteligencja. Możesz z nim rozmawiać na dowolny temat i zobaczyć, jak odpowiada na Twoje pytania i komentarze. Czy to do nauki, rozrywki, czy po prostu do zaspokojenia ciekawości, Cleverbot oferuje unikalną możliwość interakcji z zaawansowaną sztuczną inteligencją.

Scroll to Top