Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Cosmose AI – co to jest i jak działa?

Cosmose AI – co to jest i jak działa?

Zobacz narzędzie

Cosmose AI to polski start-up, który za pomocą sztucznej inteligencji i danych lokalizacyjnych pomaga sklepom stacjonarnym w lepszym zrozumieniu i docieraniu do swoich klientów. Startup jest jednym z najwyżej wycenianych pomysłów zbudowanych przez Polaków, a jego technologia jest wykorzystywana przez takie marki jak LVMH, L’Oréal czy Estée Lauder. W tym artykule dowiesz się, czym jest Cosmose AI, jak działa i jakie ma plany na przyszłość.

Czym jest Cosmose AI?

Cosmose AI - co to jest i jak działa?
Cosmose AI – co to jest i jak działa?

To globalna platforma, która przewiduje i wpływa na sposób, w jaki ludzie dokonują zakupów w sklepach stacjonarnych. Cosmose AI został założony w 2014 roku przez Mirona Mironiuka, polskiego przedsiębiorcę i programistę, który wcześniej pracował dla Google i Microsoft. Startup ma swoje biura w Warszawie, Hongkongu, Szanghaju i Tokio, a jego zespół składa się z ponad 100 osób z różnych krajów i kultur.

Jak działa Cosmose AI?

Aplikacja wykorzystuje anonimowe dane lokalizacyjne z ponad miliarda smartfonów i łączy je z informacjami o ponad 20 milionach sklepów na świecie. Dzięki temu Cosmose może analizować i prognozować zachowania klientów w przestrzeni fizycznej, a także dostarczać im spersonalizowane reklamy i oferty na ich urządzeniach mobilnych. Autorzy startupu twierdzą, że ich technologia jest w stanie zwiększyć sprzedaż sklepów nawet o 40%, a także poprawić lojalność klientów i świadomość marki.

Jakie są plany na przyszłość?

Cosmose nie spoczywa na laurach i ciągle rozwija swoją technologię i biznes. W kwietniu 2023 roku startup ogłosił, że pozyskał 500 milionów dolarów inwestycji od NEAR Foundation, globalnego lidera Web3, czyli nowej generacji internetu opartego na blockchainie. Dzięki temu startup został wyceniony na ponad 2 miliardy złotych i stał się jednym z największych graczy na rynku sztucznej inteligencji. Cosmose  planuje wykorzystać te środki na dalszą ekspansję na rynkach azjatyckich, europejskich i amerykańskich, a także na tworzenie nowych produktów i usług opartych na Web3, które mają zapewnić większą prywatność i bezpieczeństwo użytkownikom.

Cosmose AI to polski sukces na miarę światową, który pokazuje, że sztuczna inteligencja może być używana nie tylko do celów naukowych czy rozrywkowych, ale także do poprawy jakości życia ludzi i wspierania rozwoju gospodarczego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o startupie, odwiedź ich stronę internetową lub przeczytaj artykuły o nich w Forbes, Comparic lub Android.com.pl.

Scroll to Top