Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Ideogram AI: alternatywa dla Midjourney z możliwością generowania obrazów z tekstem

Ideogram AI: alternatywa dla Midjourney z możliwością generowania obrazów z tekstem

Zobacz narzędzie

Ideogram AI – ceikawy generator obrazów z tekstem. W dzisiejszych czasach, narzędzia korzystające ze sztucznej inteligencji do generowania obrazów są coraz bardziej popularne. Jednym z nich jest Midjourney, który do niedawna był liderem na tym rynku. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, czy jest już alternatywa dla tego narzędzia? Odpowiedź brzmi: tak, jest nią Ideogram AI. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej temu narzędziu.

Czym jest Ideogram AI?

Ideogram AI to aplikacja, która korzysta ze sztucznej inteligencji do generowania obrazów na podstawie tekstowego opisu. Co odróżnia narzędzie od konkurencji, to możliwość dodawania własnego tekstu do generowanych obrazów. Możesz więc nie tylko tworzyć grafiki na podstawie opisu, ale też wzbogacić je o wybrane słowa lub frazy.

Dlaczego warto korzystać z narzędzia?

Midjourney, pomimo swoich zalet, ma jedną znaczącą wadę: trudność w dodawaniu tekstu do wygenerowanych obrazów. Oczywiście zostało to znacznie poprawione w najnowszej odsłonie. Dall-e 3 również sobie nieźle z tym radzi, ale mimo wszystko, Ideogram AI wyróżnia się na tle konkurencji. Pozwala on na tworzenie kompozycji lub logo z wybranymi słowami i frazami w sposób znacznie prostszy i bardziej intuicyjny. Zobaczcie na przykład logo, wygenerowanego na potrzeby naszego bloga:

Ideogram AI
Ideogram AI – Próba stworzenia logo

Całkiem nieźle prawda?

Ograniczenia i możliwości

Warto pamiętać, że choć sztuczna inteligencja rozwija się w błyskawicznym tempie, to ma swoje ograniczenia. Na przykład, im więcej słów dodamy do obrazu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że końcowy efekt nie spełni naszych oczekiwań. W przykładzie powyżej widać również, że Ideogram dość mocno fantazjuje więc starajcie się bardzo szczegółowo precyzować swoje prompty.

Jak korzystać z Ideogram AI?

Narzędzie to jest obecnie całkowicie darmowe i aby z niego korzystać, wystarczy założyć własne konto na stronie aplikacji. Co ciekawe, jego obsługa jest podobna do obsługi Midjourney, co czyni go atrakcyjnym dla osób, które są już zaznajomione z tym narzędziem. Generowane obrazy mają kilka różnych współczynników proporcji:

  • 1:1
  • 10:16
  • 16:10

Podsumowanie

Ideogram AI to nowatorskie narzędzie, które stanowi wartościową alternatywę dla Midjourney czy też Bing Image Creator. Jego główną zaletą jest możliwość łatwego dodawania tekstu do generowanych obrazów, co otwiera przed użytkownikami nowe możliwości w dziedzinie generowania grafik. Jeśli więc szukasz narzędzia, które pomoże Ci w tworzeniu spersonalizowanych obrazów, warto zwrócić uwagę na to oprogramowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź oficjalną stronę narzędzia, gdzie można poczekać na zaproszenie do założenia konta i zacząć korzystać z tej innowacyjnej aplikacji.

Scroll to Top