Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

Poe AI: Ambitna platforma wielobota łącząca rozmowy AI

Poe AI: Ambitna platforma wielobota łącząca rozmowy AI

Zobacz narzędzie

Poe AI: Ambitna platforma wielobota łącząca rozmowy AI. Wysyp czatbotów zrewolucjonizował sposób, w jaki komunikujemy się z technologią. Pomimo przełomowego potencjału botów AI, takich jak ChatGPT od OpenAI, te platformy często napotykają na problemy, takie jak przeciążenie systemu, wolny czas reakcji i brak rozwiązań mobilnych. Adam D’Angelo, dyrektor generalny Quora, zidentyfikował te problemy jako możliwości do wytyczenia nowego kierunku dla rozwoju botów opartych o AI, co doprowadziło do stworzenia Poe AI.

Nowy kierunek rozwoju chatbotów

Quora, zbudowana na fundamencie rewolucji dostępności botów AI, rozpoczęła rozwój Poe AI w zeszłym roku. Mając na celu skupienie różnych botów w jednym miejscu, chatbot dąży do maksymalnych uproszczeń, niezależnie od przeznaczenia bota. Chociaż chatboty są stosunkowo nowym zjawiskiem, oczekuje się ich gwałtownego wzrostu na skalę setek, jeśli nie tysięcy, każdego zaprojektowanego do konkretnych celów. Aby sprostać temu wyzwaniu, Poe stworzyło prosty i przejrzysty interfejs aplikacji.

Misja i wizja

Misją Poe jest stworzenie ekosystemu przypominającego przeglądarkę internetową, w którym deweloperzy budują boty, a użytkownicy mogą łatwo odkryć je za pomocą platformy. Aplikacja Poe działa w zasadzie jak przeglądarka, oferując dostęp do różnych botów. Można również skorzystać z dedykowanego oprogramowania na iOS i Android.

Odrębny produkt od Quora

Początkowo Quora rozważała użycie narzędzi generujących AI do odpowiadania na pytania użytkowników na swojej platformie. Po przetestowaniu jednak stwierdzili, że odpowiedzi człowieka są generalnie lepsze od odpowiedzi AI. W związku z tym, czatbot został uruchomiony jako odrębny produkt, skoncentrowany na szybkich, interaktywnych odpowiedziach AI, zamiast na integracji rozmów AI z Quora.

Poe AI
Poe AI Interfejs

Boty na platformie

Obecnie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do sześciu botów za pośrednictwem Poe, a wiele innych jest na etapie rozwoju. Boty dostępne na platformie w dużej mierze polegają na subskrypcjach płatnych przez użytkowników, co stanowi istotną część długoterminowego planu zarobkowego Poe, podobnie jak model dzielenia się przychodami w Apple App Store.

Przyszłość Poe AI: Wszechstronny zestaw narzędzi AI

Mimo że między botami są minimalne różnice, wybór konkretnego bota często zależy od preferencji użytkownika. Jednak Adam D’Angelo przewiduje przyszłość, w której konkretne zadania będą powiązane z konkretnymi botami, przekształcając Poe we wszechstronny zestaw narzędzi AI. Platforma ma na celu dostarczenie najbardziej odpowiednich rekomendacji botów na podstawie zadań użytkownika, takich jak programowanie, pisanie itp.

Doświadczenie użytkownika w Poe AI

Interakcja z dowolnym botem za pośrednictwem Poe daje podobne rezultaty do interakcji za pośrednictwem ich natywnych aplikacji. Jednak Poe wyróżnia się szybkim, przyjaznym dla użytkownika interfejsem mobilnym, co czyni go ulubieńcem wśród aplikacji chatbotów AI. Aplikacja pozwala użytkownikom na udostępnianie odpowiedzi botów, potencjalnie generując cenne nowe informacje.

Wyzwania i możliwości dla Poe AI

Mimo ambitnego zakresu Poe AI, D’Angelo przyznaje, że krajobraz AI szybko ewoluuje, pozostawiając wiele zmiennych i pytań dotyczących bezpieczeństwa i wykorzystania danych. Mimo to jest pewny ogromnych korzyści, które platforma może oferować.

Podsumowanie

Aspiracją Poe AI jest uczynienie dostępności i użyteczności botów czatu AI swoją główną funkcją, mając nadzieję na wytyczenie drogi dla bardziej zróżnicowanego i wszechstronnego ekosystemu AI. Ze względu na eksponencjalny rozwój botów czatu, Poe może służyć jako znaczący filar wspierający ten rosnący przemysł. Chociaż pozostaje do zobaczenia, jak dobrze platforma sobie poradzi, ten czatbot to intrygująca, nowa pozycja na scenie sztucznej inteligencji.

Scroll to Top