Uwaga!

Chcesz otrzymywać nowinki, ciekawostki i poradniki dotyczące AI i Deepfake prosto na swój adres email? Koniecznie zapisz się do naszego newslettera!Zamknij to okno

AI Generator: jak sztuczna inteligencja przekształca tworzenie treści i mediów

AI Generator: jak sztuczna inteligencja przekształca tworzenie treści i mediów

W ostatnich latach enigmatycznie brzmiąca fraza „ai generator” stała się coraz bardziej popularna. Nie ma się co dziwić – dzięki rozwojowi technologii AI możemy teraz generować treści i media, które były dotąd zarezerwowane dla specjalistów. W tym artykule omówimy różne rodzaje generatorów AI, które najczęściej kryją się pod pojęciami „ai voice generator„, „ai song generator„, „ai generator images” i inne.

AI voice generator

AI voice generator
Zdjęcie ilustracyjne

Generatory głosu oparte na AI to narzędzia, które mogą syntezować mowę w sposób realistyczny. Są one często używane w asystentach głosowych, audiobookach czy też w reklamie. Zaawansowane algorytmy uczą się modulacji głosu, akcentu i intonacji, dzięki czemu końcowy efekt jest niemalże nie do odróżnienia od ludzkiego głosu. Jedną z najbardziej znanych aplikacji służących do generowania głosu jest Eleven Labs. To aplikacja, dzięki której nie tylko sklonujecie głos, ale też macie możliwość syntezowania mowy przez różne wirtualne głosy. Co najlepsze, aplikacja w podstawowej wersji jest darmowa, a my mamy obszerny poradnik jak jej używać. Znajdziecie go tutaj: ElevenLabs AI – jak sklonować głos. Instrukcja krok po kroku. Inne podobne aplikacje:

AI song generator

AI song generator
Zdjęcie ilustracyjne

Generowanie muzyki również doświadczyło rewolucji dzięki sztucznej inteligencji. Programy mogą komponować melodie i harmonie, a nawet generować teksty piosenek. Takie narzędzia są coraz częściej wykorzystywane w branży muzycznej do wspomagania procesu twórczego. Oto lista najpopularniejszych aplikacji:

AI generator images

AI generator images
Zdjęcie ilustracyjne

Sztuczna inteligencja może również generować obrazy i grafiki. Jest to szczególnie użyteczne w dziedzinach takich jak projektowanie graficzne, animacja czy tworzenie gier. Algorytmy mogą analizować setki tysięcy obrazów, na podstawie których generują nowe, unikatowe grafiki. Najpopularniejsze generatory obrazów to oczywiście:

AI avatar generator

AI avatar generator
Zdjęcie ilustracyjne

Generowanie awatarów to kolejny interesujący aspekt zastosowania AI. Narzędzia te umożliwiają stworzenie realistycznych, animowanych postaci, które można wykorzystać w grach, filmach czy symulacjach. Najpopularniejsze oprogramowania tego typu to:

Generator zdjęć AI i generator obrazów AI

Ostatnio coraz więcej uwagi zwraca się również na generowanie realistycznych zdjęć i obrazów. To otwiera nowe możliwości dla fotografii stockowej, reklamy i mediów społecznościowych, gdzie jakość i oryginalność obrazu są kluczowe. Oto przykłady:

Podsumowanie

Sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki tworzymy i konsumujemy treści. Dzięki różnym rodzajom generatorów AI, od głosu po obrazy, możliwości są niemal nieograniczone. Jeżeli jesteś zainteresowany zagłębieniem się w temat, polecamy korzystanie z najnowszych narzędzi i technologii dostępnych na rynku.

Scroll to Top